NK Turbina iz Triblja je nogometni klub osnovan 1951.

Od 1971. godine konstantno se natječe u nižim hrvatskim ligama. Od sezone 2000/01 natječe se u 1. županijskoj ligi Primorsko-goranske županije gdje postižu veoma dobre rezultate.

U njemu sudjeluju mještani četriju mjesta u općini Vinodolskoj - Drivenika, Grižana, Triblja te Bribira iz kojih dolaze većina igrača u klubu. U klubu aktivno trenira 60ak mladih koji se svakodnevno bave sportskim aktivnostima. Od sezone 2008/09 NK Turbina kao domaćin svoje utakmice počinje igrati na igralištu u Šmriki radi premalih dimenzija igrališta u Triblju. Zadnja sezona u 1. ŽNL bila je sezona 2011/12 kada je klub ispao u 2. ŽNL u kojoj se natjecao sve do sezone 2017/18 kada seniorska ekipa sa postignutim 2. mjestom stječe pravo da napreduje opet do 1. ŽNL.

U sezoni 2018/19 klub se natječe u 1. županijskoj ligi i domaće utakmice se igraju u Crikvenici. Usred rezultatskog neuspjeha  seniorska ekipa vraća nazad na svoje igralište u Podhumac gdje ponovno igra 2. ŽNL PGŽ.
U sezoni 2019/20, po prvi puta u povjesti najmlađa ekipa "morčića" počinje se natjecati u registriranoj ligi.  U sezoni 2022/23 ekipi seniora, mlađih pionira i pionira pridružuje se i ekipa predtakmičara pa tako klub broji 70-ak mladih ljudi koji se bave sportom te (p)ostajemo najbrojnija sportska udruga u Općini vinodolskoj.

NK Turbina Tribalj