Velika pobjeda protiv Gomirja

Velika pobjeda protiv Gomirja

Tekst prenesen sa www.tunera.info

TRIBALJ U derbiju 2. županijske lige drugoplasirana Turbina ispratila je vodeće Gomirje s pet komada u mreži. Sve je riješeno u deset minuta, od 14. do 24. Tribaljci su stigli do 3:0. Utakmica u kojoj je hat-trick potpisao Belobrajić bila je riješena. Do kraja uvjerljivih 5:0. Pobjedom je Turbina dohvatila drugo mjesto na ljestvici tri kola prije kraja. Gomirje 34, Turbina, Grbci i Snježnik 33 te Željezničar 32 boda. HNS je za derbi osigurao i suca s pedigreom. Rožman je vodio utakmicu na Podhumcu koju je promatralo stotinjak gledatelja.

Sam početak nije nagovještavao katastrofu gostiju. Prvu šansu imaju gosti, udarac preko gola. Nakon kornera, Glavan tuče iznad prečke. U 12. minuti dobra obrana Murna koji kroti nezgodnu loptu. U 13. minuti nakon kornera prijeti Babić glavom.

Narančasti stižu do vodstva u 14. minuti. Rubčić je danas pokazao klasu, donio prevagu. Prvi njegov dobar potez je centaršut. Najprije loša reakcija braniča, a još gora vratara, Velkovski se naklonio za 1:0. Za 2:0 centrira Babić, a Belobrajić gađa suprotne rašlje glavom. Rubčić gura Babića u priliku. Udarac iznad gola. Za 3:0 Belobrajić probija vratara. Gosti su u šoku, a Turbina je nezaustavljiva. Tek veznjak gostiju Đuran parira domaćinima. Ima i poteza za publiku. Velkovski koji je podijelio puno dobrih lopti prodaje rabonu.
Treba biti oprezan. Murn brani još jednu nezgodnu loptu po terenu natopljenom vodom. Slijedi dobar udarac Cara s 20 metara u 35. minuti. Moglo se i do 4:0. Rubčić centrira, Belobrajić gađa prečku, lopta se od crte odbija u igralište. Ipak stiže i četvrti gol. Strijelac je Rubčić u 41. minuti.

Drugo poluvrijeme otvara Rubčić neugodnim udarcem s 25 metara po skliskoj travi. U 55. minuti Belobrajić stiže do hat-tricka, a Turbina do 5:0. Opet nespretna reakcija gostujućeg vratara. Sve poslije je bilo čekanja kraja utakmice. Trenr Turbine Knapić dao je priliku petorici igrača s klupe. Jednu lijepu priliku stvorili su rezervisti. Lužaić centrira, a Gašparović lijepo puca glavom.

TURBINA Murn, Podnar (60. Lužaić), Čičić, Maretić, Glavan, Car, Rubčić, Velkoski (68. Pavičić), Belobrajić (77. Aleksa), Dragičević (60. Gašparović), Babić (68. Matejčić)
GOMIRJE Trbović, Rupčić, Mamula, Butković, Mrvoš (27. Bojčić, 51. Stipanović), Vučinić, Đuran, Matovina, Šipura, Tursunović, Trbović